Tuncay Güney kimdir?

Tuncay Güney kimdir?

0

gizlitanik1

Ergenekon soruşturması Tuncay Güney’in 2001 yılında dolandırıcılık suçundan yakalandığı sırada polis sorgusundakimülakatı esas alınarak yapıldı. İfadesini alan polis şeflerine göre “çelişkili” konuşan Tuncay Güney kimdir? 2001′de aldığı 10 yıllık ABD vizesiyle, 7 yıldır New York’ta yaşıyor. Tuncay Güney, CIA denetimindeki “New York Institutes” adlı web sitesinin Genel Yayın Yönetmeni.

İşte kendi cümlelerinden bazıları:

“Ergenekon bir oyun ve bu oyunda herkes üstüne düşeni yapıyor. Global patronlar başkanlık sistemini istiyor. Türkiye’de artık rejim değişiyor. Kürtler de haklarını alacak.”
“Ben bir görev adamıyım ve halen işimi yapıyorum”

“Ergenekon demek TSK demektir”

“Bu bir oyun, kemalizm iflas etti”

“Kanada’ya gitmeden 6 ay boyunca bir televizyon (Fethullahçı Samanyolu’nu kastediyor) kanalında ‘Doruktakiler’ adlı siyaset programını yaptım. Ben doğuştan Museviyim. Rahmetli babam göçmen, Sabetayist… O kanala girerken Müslüman olduğuma dair yazı istediler. Müftülüğe gidip 130 dolara aldığım ‘Müslüman olmuştur’ diye bir yazı götürüp verdim. Toronto’da bir sinagogda din görevlisi olarak çalışıyorum. Tanrı’nın İsrail’i için çalışıyoruz, politika yapmıyoruz.”

“Sahte kimlik kullanarak muhtarlardan ikametgah alıp, telefon kartı satın alıyordum. 2-3 ay kullandıktan sonra atıyordum, böylelikle fatura ödememiş oluyordum. Muhtarlar tanıdık olduğu için, kayıtlı olmadığım halde ikametgah alıyordum.”

(Polis sorgusunda verdiği kimlik bilgilerinin doğru olduğu söyleyen Tuncay Güney, özgeçmişi ile ilgili bazı ilginç bilgiler de aktarıyor): “… 5 Mayıs 1997′de askere gittim. 4 ay askerlik yaptıktan sonra cinsel yönden bozukluğum nedeni ile yani halk dilinde ‘gey’ olarak söylenen cinsel sapmamdan dolayı beni erken terhis ettiler.”

Baskında ofisinde Serhat Şahin Özgürbüz adına düzenlenmiş kimlik bulunması üzerine Güney polise şu ‘özel’ bilgiyi veriyor): “Özgürbüz asker arkadaşım Fatih’in amcası. 4-5 ay önce Taksim’de Dünya Oteli’nde bir oda tutmuştu. Ben de ziyarete gittim; bir saat seks yaptık. Otelin parasını ödemediği için kimliği bende kaldı.”

(Polisin, ’1 Mart tarihinde yaptığınız telefon görüşmesinde Rabia Güney ile görüştünüz ve 2 milyar liradan bahsettiniz. Bu parayı nereden aldınız, nereye verecektiniz?’ sorusuna ise yanıtı şu oluyor): “Rabia Güney benim eşim olur. Bahse konu 2 milyar satmış olduğumuz sahte plakalı otomobilin parasıdır. Bizim işimiz patlak verdiği için bu parayı geri ödemek için karar vermiştik, eşimden bu parayı onun için istedim.”

Kemalistler.net

YORUM YOK

Yorum yap


+ 9 = onaltı